120 Öğrenci Dört Gün Süren Kariyer Eğitimine Katıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencilerinin mezuniyet sonrası iş bulma süreçlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen dört günlük eğitim programı tamamlandı.

ASÜ ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Aksaray İl Müdürlüğünün, gençlerin kariyer planlamalarına yardımcı olmak ve yeni imkânları tanımalarına olanak sağlamak için imzaladığı “İŞKUR Kampüs Faaliyetleri” protokolü kapsamındaki çalışmalar devam ediyor. ASÜ Kariyer Merkezinin koordine ettiği eğitim programına bu yıl, ASÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu da destek verdi. Dört gün süren “İş Kulübü Eğitimi” isimli etkinlikte katılımcılara, “Kendini Tanıma,” “Hedef Belirleme,” “Etkili CV Hazırlama,” “Beden Dili ve İletişim Becerileri” ile “Mülakat Teknikleri” başlıklı dersler verildi. 120 öğrencinin katıldığı program başarılı bir şekilde tamamlandı.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, sadece eğitim-öğretim sürecinde değil mezuniyet sonrasındaki hayatlarında da öğrencilerin yanında olmaya gayret gösterdiklerini belirterek, programın gerçekleşmesine emek verenlere teşekkür etti. 

4267