At ve Köpek Sağlığı Konusunda ASÜ ile JAKEM Birlikte Çalışacak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Veteriner Fakültesi ile Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı arasında eğitim ve sağlık alanında ortak araştırma protokolü imzalandı.

ASÜ Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza töreninde kısa bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, emniyet ve asayiş hizmetlerinde kullanılan at ve köpeklerin eğitimi ve sağlığı için ASÜ ile JAKEM’in birlikte hareket edeceğini belirtti. Protokol kapsamında ASÜ’nün, embriyo transfer çalışmaları başta olmak üzere, eğitim ve sağlık alanında ihtiyaç duyulan tüm bilimsel ve teknik destek imkânlarını JAKEM’le paylaşacağını ifade eden Rektör Arıbaş, protokollerin farklı kurumların potansiyellerini bir araya getirerek ortaya yeni ve etkili çalışmaların çıkmasına vesile olduğunu belirtti. Yapılan kısa açıklamanın ardından Rektör Alpay Arıbaş ve JAKEM Komutanı Jandarma Albay İlyas Uysal, “Eğitim, Sağlık, Ortak Araştırma ve Geliştirme ile Bilimsel ve Teknik Destek Protokolü”nü imzaladı.

Rektör Alpay Arıbaş, iş birliği protokolüne katkılarından dolayı JAKEM ve Veteriner Fakültesi yöneticilerine teşekkür etti.

6482