Sağlık Eğitimleri Simülasyon Uygulamalarıyla Desteklenecek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinin Akademik Kurul Toplantısına katılan Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, öğrencilerin eğitim süreçlerini simülasyon uygulamalarıyla desteklemek için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Sağlık Bilimleri Fakültesinin gerek kadro gerek donanım gerekse bilgi ve beceri anlamında son derece kıymetli bir yerde durduğunu ve okulun çok başarılı çalışmalar ürettiğini söyleyen Rektör Arıbaş, başarıları el birliği ile arttırmak istediklerini belirtti. Yeni bölümlerin açılması, öğrenci sayısının artması ve akademik kadronun gelişmesi gibi etkenlerin yeni ihtiyaçları ortaya çıkardığını dile getiren Arıbaş, “Hem bu ihtiyaçların giderilmesi hem de hizmet süreçlerindeki aksayan yanların toparlanması için görüşmelerimizi hızlandırdık. Özellikle öğrencilerin eğitimlerini simülasyon uygulamalarıyla desteklemek arzusundayız. Bu eğitimler, öğrencilerimiz vakaları anlaması ve pratiklerinin gelişmesi açısından çok değerli. Biz, kaynaklarımız ölçüsünde bu konuya eğileceğiz ve taleplerimizi Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) ileteceğiz. Diğer yandan, kampüste sağlık eğitimi veren okulların imkânlarının ortak kullanılıp kullanılamayacağı konusunda da gerekli incelemelerimizi yapacağız” dedi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. İbrahim Örün de okulun akademik ve fiziki genel durumuna ilişkin bilgiler verdi; son yıllarda yapılan bilimsel projeleri anlattı.

Etkinlik, soruların yanıtlanması ve farklı alanlarda başarı gösteren akademisyenlere belgelerinin takdim edilmesiyle tamamlandı.

5267